Muistakaa, että vaikka Kinky nyt noin kääntelee, vääntelee, touhottaa ja pilailee, niin hän ei ole revisionisti. Tänä päivänä stallarit, maolaiset, Guevaralaiset, Castrolaiset ja ai niin, luettelosta meinas unohtua Kim Il Jong II - niillä vasta hyvin meneekin - ovat voimiensa tunnossa ja tekevät myyräntyötä minkä vain kiireiltään kerkiävät.
Tuomiojat ja muut "ajattelijat" eivät tietenkään halua Suomea Natoon, koska heidän mielestään tämän maan asioista pitää päättää Moskovassa kuten tähänkin asti eikä ainakaan Helsingissä, saati Brysselissä. On ihmisiä, jotka eivät kerrasta opi, eikä ihan kahdestakaan. Mitä niille voi tehdä? Ei muuta kuin äänestää aina uudestaan eduskuntaan. Yllättävän moni pösilö tekee niin. Vapaaehtoinen itsemurha, sanoisin.
edit: Puolassa, joka sekin on tietysti miljoonasti itsenäisempi valtio meihin Moskovan luokan parhaisiin oppilaisiin verrattuna, tuli voimaan laki, joka kieltää kommunististen symbolien esittämisen ja näyttämisen sakon tai max. kahden vuoden vankeuden uhalla. Jos taas Suomessa niitä näyttelee, voi olla varma, että saa Valtion Kulttuuripalkinnon. Ainakin Tarja Halonen on ensimmäisenä onnittelemassa, mikään ei ole niin varmaa kuin se. Toiset seuraavat aikaansa ja haluavat ja uskaltavat kohdata myös lähimenneisyytensä kipupisteet rehellisesti, toiset reppanat kuten Suomi eivät huomaa edes sitä, että se juna meni jo. Ikävää, että saa aina ja joka paikassa hävetä suomalaisuuttaan, lue epärehellisyyttään. Sydämelliset onnittelut itsenäisille puolalaisille! Katteeks käy.